به گزارش روابط عمومی فرمانداری سوادکوه شمالی: صبح امرو ز مورخه 96/6/15 به مناسبت هفته تعاون  همایش تقدیر و تشکر از تعاونگران شهرستان سوادکوه وسوادکوه شمالی به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهیدان مرادی  با حضور منصوریان فرماندار،  اصغری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ، اکبری  مدیرکل بانک توسعه تعاون استان و بعضی از مسئولین شهرستان و مدیرعامل شرکت تعاونی های  شهرستان سوادکوه سوادکوه شمالی  برگزار شد.

دراین مراسم   منصوریان فرماندار در سخنان کوتاهی   ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و امام شهیدان و تبریکِ هفته تعاون به همه تعاونگران شهرستان سوادکوه شمالی وسوادکوه  ازدست اندرکاران این همایش سپاسگزاری کرد    

ایشان همچنین بیان کرد. تعاون الان مهمترین و اولین قدمی که باید برداشته شود بحث استقرار اداره تعاون وکار و رفاه شهرستان سوادکوه شمالی است که امری واجب می باشد مادر ساختمان مجتمع اداری مان  اداره کار وتعاون را دراولویت خواهیم داشت.

 منصوریان در بخش دیگری از سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که:  نقش تعاونی ها دراداره کشور مهم است ولی مهم این است که با چه ابزاری باید اقتصاد  تعاونی را گسترش دهیم، در بخش تولید ، سرمایه گذاری و ایجاداشتغال محورهای هستندکه تعاونی باید فعال شود. در برنامه ششم توسعه در ماده 22 و 28 نقش پُر رنگی به  بخش تعاون داده شد به نحوی که مقرر است 20درصداشتغال کشور از طریق تعاونیها ایجادشود. در قانون لایحه بودجه سال 1396 هم در بندالف و ب تبصره 18 باز هم بخش تعاون واشتغال زایی آن دیده شده است تعامل بانک کارآفرینی امید و بانک کشاورزی  بسیار می تواندراهگشاباشد.

 ایشان در پایان گفت :ما تعاونیهای شهرستان که در شهرک صنعتی بشل داریم زیاد فعال نیستند باید بیشتر  تلاش شود تا تعاونیها سهم مشارکتی خودرا در اقتصاد ایفا کنند.

 در ادامه آقای اکبری مدیر عامل بانک توسعه تعاون استان مازندران گفت: من تقریباً  تعاونیهای شهرستان سوادکوه شمالی را می شناسم، شهر ک صنعتی بشل، شهرک صنعتی شورمست ویک ناحیه اسلام آباد هم که داریم،  شرکتهای تعاونی به نامی داریم که در استان حرف برای گفتن دارند منطقه ظرفیت خوبی دارد مابه عنوان یک بانک تخصصی و صد در صد دولتی آمادگی حمایت از تعاونی ها را ازمحل اعتبارات مختلف داریم البته خوب اولویتهای ما را صندوق توسعه ملی مشخص می کند .

در پایان از تعاونی برتر دوشهرستان سوادکوه سواکوه شمالی تقدیر به عمل آورده شد


مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد
مراسم هفته تعاون شهرستان برگزارشد


فایلهای ضمیمه


کد مطلب : ۱۷۳۹  / گروه : ROOT /  / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۹۵