به گزارش روابط عمومی استانداری ، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران با اشاره به این که طرح تحول سلامت طرحی انقلابی است که برای نخستین‌بار در کشور اجرا شده است و موجبات رضایت مردم را فراهم آورده است، یاد آور شد: از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در جهت اجرای…

به گزارش روابط عمومی استانداری ، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران با اشاره به این که طرح تحول سلامت طرحی انقلابی است که برای نخستین‌بار در کشور اجرا شده است و موجبات رضایت مردم را فراهم آورده است، یاد آور شد: از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل در جهت اجرای مطلوب و بهینه این طرح و ارتقا معیارهای سلامت در استان بهره گیری شود.

 فلاح تاکید کرد:باید در تداوم اجرای طرح تحول سلامت که از دست آوردهای دولت تدبیر و امید است، گام های اصولی برداشته شود.

استاندار با اشاره به اینکه در جامعه، مشاغل خانگی از ارزش لازم برخوردار نیست و نقش آن در تامین اشتغال شناخته نشده است، خاطر نشان ساخت: دستگاه های مسوول باید سند فعالیت در این حوزه را تدوین نمایند و با استفاده از شیوه های تبلیغاتی و طرح های آموزشی هدفمنددر جهت شناساندن و ترویج مشاغل خانگی در مازندران تلاش کنند.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران با بیان اینکه ترویج مشاغل خانگی در شهرها و روستاها می تواند در ارتقا تولید و اقتصاد منطقه اثرگذار باشد، عنوان داشت: نظارت دستگاه های اجرایی بر مشاغل خانگی باید جدی گرفته شود و زمینه های تقویت و حمایت از این مشاغل فراهم آید.

وی با تاکید بر فراهم شدن زمینه های بهداشتی تولید اقلام مواد غذایی پیش از صدور مجوز مشاغل خانگی، تصریح کرد: کمیسیون مربوط به کارگروه مشاغل خانگی تشکیل و ضوابط و دستورالعمل های آن از سوی دستگاه های مسوول در آینده نزدیک تدوین شود و دستگاه های اجرایی پیش از صدور هرگونه مجوز مشاغل خانگی مواد و اقلام غذایی، هماهنگی لازم با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان را به عمل آورند.

فلاح با بیان اینکه استفاده از سموم شیمیایی در کشورهای توسعه یافته تقریبا کاهش یافته و به سمت سموم بیولوژیک سوق یافته است، افزود: متاسفانه 20 درصد سموم کشور در مازندران مصرف می شود که در مورد برخی محصولات موسوم به تازه خور چون سبزیجات بسیار خطرناک است.

استاندار با اشاره به اینکه مازندران در مبارزه بیولوژیکی، پیشرو بوده است و باید این مهم تداوم یابد و تقویت شود، اظهار کرد: انتظار می رود بر فروشگاه های عرضه سموم در استان نظارت و کنترل جدی تری صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران بر فرهنگ سازی برای ارتقا کیفیت محصولات غذایی، باغی و زراعی در سطح میادین میوه و تره بار و لزوم حضور نظارتی دستگاه های مسوول در راستای ارایه محصولات سالم در این میادین تاکید کرد و یاد آور شد: موضوع ترویج و آموزش نحوه و میزان مصرف سموم باید جدی گرفته شود تا مصرف سموم شیمیایی کاهش یابد.

استاندار، با اشاره به این که امروزه از مشارکت بخش خصوصی در تامین آب شرب و کشاورزی و طرح های آب و فاضلاب در قالب طرح های اقتصادی از سوی دولت استفاده بهینه صورت می گیرد، گفت: مذاکرات بالادستی خوبی را در جهت تامین آ ب شرب و کشاورزی مازندران صورت داده ایم و باید با ایجاد تعهدات در زمینه اجرای طرح های مربوط به آب، زمینه جذب منابع اعتباری ملی را فراهم آورد.


 استاندار مازندران، در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، عنوان کرد: بهره گیری از ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی در اجرای طرح تحول سلامت / ضرورت تقویت و حمایت از مشاغل خانگی
کد مطلب : ۹۸۸  / گروه : ROOT /  / ۲۸ مهر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۸۰۹

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی