مقرر شد؛ در جلساتی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین و روسأی این وزارتخانه، مدل توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان تدوین و اجرایی گردد / در این جلسه؛ مازندران به عنوان پایلوت صدور ضمانت نامه معاملات، خرید دین و صدور اوراق صکوک برای تأمین مالی شرکت ها تعیین شد

نشست هم انديشي با حضور ربيع فلاح، استاندار مازندران، حسین نژاد، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، صادقی فر، مشاور و مدیر کل حوزه وزارتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بابایی کارنامی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و چند تن از مدیران مازندرانی دیگر مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی استانداري، در این جلسه كه به منظور بررسي وضعيت اشتغال، سرمايه گذاري و توليد استان و نقش شركت هاي تعاوني در توسعه اين مقولات برگزار شد، ربیع فلاح، استاندار بر اهمیت مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور تأکید نمود و با اشاره به ضرورت توجه به بخش تعاون برای توسعه اشتغال و شكوفايي تولید استان، خواستار حل مشکلات این شرکت ها شد.

فلاح، با تاكيد بر اهميت و ضرورت تعريف مدلي براي توسعه اشتغال و سرمايه گذاري استان، بر اهتمام همه دستگاه هاي مسوول و نهادهاي غير دولتي دخيل در اين امر اشاره كرد و ياد آور شد: ظرفيت هاي مطلوبي براي ارتقا اشتغال در استان در بخش هاي مختلف وجود دارد كه نيازمند هم افزايي و برنامه ريزي اصولي با مشاركت همه صاحب نظران و مديران اين بخش است.

در ادامه حسین نژاد، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، مساعدت و همکاری صندوق را در تأمین سرمایه در گردش شرکتهای تعاونی از طریق صدور ضمانت نامه معاملات برای تعاونی ها و ذینفعان آنان اعلام نمود و مقرر گردید، استان مازندران به عنوان پایلوت صدور ضمانت نامه معاملات، خرید دین و صدور اوراق صکوک برای تأمین مالی شرکت ها قرار گرفته و طی مراسمی که در هفته آینده برای تعاونی های برتر برگزار میگردد رونمایی شود.

حسين نژاد نيز در اين نشست بر اهميت تعريف مدل توسعه اشتغال استان و مشاركت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در اين خصوص با مديران استان تاكيد كرد.

در اين نشست مقرر شد؛ در هفته های آتی جلسات مستمری با حضور علي ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین و روسأی این وزارتخانه و مدیران مازنی دستگاه های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدل توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان تدوین و اجرایی گردد.

گفتني است در اين نشست؛ علي  بابائی گزارشی از وضیعت اشتغال و سرمایه گذاری شرکت هاي تعاونی استان ارائه نمود.


در نشست استاندار و مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون؛ تاکید شد: اهميت تعريف مدلي براي توسعه اشتغال و سرمايه گذاري در مازندران
کد مطلب : ۹۶۷  / گروه : ROOT /  / ۱۰ مهر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۹۳۰

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی