معاون استاندار، خاطر نشان ساخت: امروزه دینی بزرگ بر دوش همگان است که باید به زیباترین صورت و با بصیرت کامل، میراث ارزشمند شهیدان والامقام انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را در قالب اسنادی چون عکس، مدارک، فیلم، هنر و ادبیات خلاقه ارایه نمایند تا حقیقت و ماهیت راستین این یادگار بزرگ را منعکس و متجلی کند.

به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، در جلسه كارگروه تخصصي فرهنگي و خانواده استان، ضمن گرامي داشت ياد و خاطره دوران پرشكوه دفاع مقدس و شهداي والامقام مازندران، پيروي از ولايت را كه شكل متعالي آن در اين دوران متجلي شد را حقيقتي برخاسته از درون مردم مومن و انقلابي ايران اسلامي دانست و ياد آور شد: حقايق و ايثارگري هاي دفاع مقدس با همه تلاش هاي صورت گرفته، به طور كامل مستند نشد و لازم است در اين راستا به شكل جدي تري اهتمام شود.

يونسي، با بيان اين كه جنگ همه واقعيت هاي درون مردم را كه نشات گرفته از قرآن و اسلام بود را در زيباترين جلوه متجلي ساخت، خاطر نشان كرد: بسياري از واقعيت هاي حقيقي و جوهره پاك جنگ در دفاع مقدس آن گونه كه بايسته است، براي نسل هاي آينده تبيين نشده است.

معاون استاندار، بيان داشت: نسل حاضر در دفاع مقدس، تنها نسلي است كه مي تواند جوهر و حقيقت آن اتفاقات را به درستي بيان كند و اگر اين نسل نتواند به رسالت خود عمل كند، اصل و جوهر آن جان فشاني ها انعكاس نخواهد يافت.

وي، افزود: امروزه ديني بزرگ بر دوش همگان است كه بايد به زيباترين صورت و با بصيرت كامل، ميراث ارزشمند شهيدان والامقام انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس را در قالب اسنادي چون عكس، مدارك، فيلم، هنر و ادبيات خلاقه ارايه نمايند تا حقيقت و ماهيت راستين اين يادگار بزرگ را منعكس و متجلي كند.

يونسي، تاكيد كرد: در جمع آوري اطلاعات و اسناد جنگ و نحوه بازتاباندن آن ها در قالب آثار مختلف هنري و ادبي و مكتوب بايد به گونه اي عمل شود تا آن عظمت ها و بزرگي هاي ملت ايران اسلامي و شهداي والامقام در دوران دفاع مقدس آن چنان كه در شان  آن حماسه سترگ است، منعكس شود تا آيندگان بتوانند اين بيرق و علم را در برابر نگاه جهانيان برافرازند.

معاون سياسي امنيتي استاندار با طرح اين نكته كه بايد الگوي چگونگي تدوين آثار دفاع مقدس به تمامي دستگاه هاي اجرايي ارايه شود، عنوان كرد: دستگاه هاي اجرايي در چارچوب اين الگو مطالب و كاركرد سازمان خود را در 8 سال دفاع مقدس تدوين و ارايه نمايند.

يونسي تصريح كرد: دستگاه هاي اجرايي، برنامه پيشنهادي چگونگي تدوين آثار مجاهدت هاي 8 سال دفاع مقدس سازمان خود را در يك زمان بندي تعيين شده، تهيه و اصل آن را به بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس و استانداري ارسال كنند.

معاون استاندار مازندران در خصوص جمع آوري تصاوير بازمانده از دوران دفاع مقدس به منظور تبيين نقش استان در دفاع مقدس، ياد آور شد: بايد با شيوه هاي چهره به چهره و با بهره گيري از ظرفيت رسانه ملي همه عكس هاي موجود از دوران دفاع مقدس را تا حد امكان جمع آوري نمود.

عبدالله ملكي، مدير كل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان نيز در اين جلسه با بيان اينكه جشنواره خاطرات رزمندگان مازندران در موضوع جنگل تحت عنوان ياد ياران در شهرستان آمل برگزار مي شود، اظهار داشت: كتاب عكس حرفه اي در دست انتشار است.

ملكي از اختتاميه جشنواره عكس شهدا در دهه فجر امسال خبر داد و عنوان كرد: پيش بيني مي شود يك و نيم ميليون عكس براي اين جشنواره جمع آوري شود.

وي، خاطر نشان ساخت: تاكنون كتاب كارنامه اي و تاريخي براي نقش مازندران در 8 سال دفاع مقدس منتشر نشده است و بايد گام هاي جدي براي جمع آوري اسناد و مدارك جهت چاپ كتاب برداشته شود.

آثار دفاع مقدس، عظمت ايثارگري هاي ملت ايران را بيان كند


یونسی، در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و خانواده استان؛ آثار دفاع مقدس، عظمت ايثارگري هاي ملت ايران را بيان كند
کد مطلب : ۹۶۰  / گروه : ROOT /  / ۰۸ مهر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۲۳۶

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی