اتاق فکر معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران با دستور کار بررسی فناوری صنعت استان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري مازندران، دكتر احساني در اين جلسه گفت: وضعيت فعلي صنعت استان به گونه اي است كه با توجه به عدم توجه به آن طي سالهاي گذشته بايد از حالت ركود خارج شود كه تحقق اين امر منوط به شناخت صحيح از ويژگي ها و پتانسيل ها و برنامه ريزي كلان در جهت توسعه بخش هاي مختلف آن مي باشد.
وي افزود: استان مازندران به دليل دارا بودن شرايط اقليمي منحصر به فرد، وجود نيروهاي متخصص و ظرفيت توسعه واحدهاي فناور پارك علم و فناوري داراي جايگاهي است كه متأسفانه تاكنون نتوانسته ايم از اين ظرفيت ها به درستي بهره برداري كرده و شرايط توسعه را در اين بخش مهيا نماييم.
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران ،تشكيل شهرك هاي فناوري و IT با عنوان شهرك هاي دانش بنيان با رويكرد ارتقاء علوم در استان را يكي از ملزومات فعلي مازندران در راستاي رشد و توسعه دانست و تصريح كرد: با توجه به فراهم شدن مقدمات اين امر، در آينده اي نزديك مي توانيم به قطب صنعت و فناوري در كشور تبديل شويم.
احساني اذعان كرد: به وسيله باز تعريف صنعت و بهره گيري از ظرفيت نخبگان و سرمايه هاي فكري استان مي توان با نگاه به افق آينده،گام هايي ارزنده و مستحكم در حوزه صنعت برداشت.
احساني رسالت اتاق فكر و مباحث مطروحه در آن را ايجاد طوفان فكري در مديران ذكر و خاطر نشان كرد:  بهره گيري از ظرفيت هاي علمي نخبگان در قالب برگزاري اتاق فكر، علاوه بر شناخت عميق مسائل در حوزه هاي مختلف، به ارائه راهكار نيز خواهد انجاميد كه وقوع اين امر، خود زمينه ساز رشد و توسعه خواهد شد.
گفتني است در اين جلسه رئيس سازمان صنعت، معدن ، تجارت ، مديران اقتصادي، مشاوران و اعضاي اتاق فكر به بررسي مسائل مربوط به بخش صنعت پرداخته و به ارائه راهكار در جهت برون رفت از مشكلات پيش روي اين بخش پرداختند كه در همين راستا مقرر گرديد تا توسعه شهرك هاي فناوري با همفكري مديران پارك علم و فناوري در دانشگاه مازندران اجرايي شود.


تاکید معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران ضرورت توسعه شهرك هاي فناوري در مازندران
تاکید معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار مازندران ضرورت توسعه شهرك هاي فناوري در مازندران
کد مطلب : ۸۸۹  / گروه : ROOT /  / ۲۱ تیر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۶۹۲

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی