استاندار مازندران گفت: دولت بودجه واقع بينانه اي براي سال 93 تهيه و تدوين نموده است.
به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با اشاره به اينكه تخصيص بودجه سال گذشته استان حدود 30 درصد بود، بيان داشت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته از سوي دولت، انتظار مي رود 90 درصد بودجه ابلاغي استان در سالجاري تخصيص يابد.
وي با بيان اينكه دستگاه هاي اجرايي بايد تعهدات خود را در موعد خود انجام دهند، اظهار نمود: در بحث تملك دارايي و امور عمراني بايد همه تلاش خود را بكار گيريم و از فرصت اجرايي به نحو مطلوب استفاده نماييم.
فلاح با تاكيد بر اينكه انتخاب پيمانكاران پروژه ها بايد با دقت و حساسيت انجام شود، خاطرنشان ساخت: نخواهيم پذيرف پيمانكاراني براي اجراي پروژه ها انتخاب شوند كه سوابق خوبي در كارنامه اجرايي خود نداشته اند.
استاندار مازندران ادامه داد: پيمانكاري كه منتظر پول دولت است تا پروژه را اجرا كند به درد استان نمي خورد، پيمانكار حداقل بايد 50 درصد اعتبار را خودش داشته باشد.
رييس شوراي برنامه ريزي استان خطاب به مديران دستگاه ها گفت: اختيار كامل انتخاب پيمانكار را به شما واگذار كرديم و به همين ميزان از شما انتظار تعهد و جديت داريم.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به توفيقات دولت تدبير و اميد در مهار تورم، اذعان داشت: خوشبختانه روند كاهش تورم كشور كماكان ادامه دارد و دولت در اين زمينه عزم خود را جزم نموده است.
استاندار مازندران تصريح كرد: دولت در اين مسير كار سختي در پيش داشت و بدون استقراض از بانك مركزي توانست تورم را مهار كند.
ربيع فلاح ادامه داد: بحمدالله تورم اعلام شده استان در ارديبهشت ماه سالجاري كمتر از 25 درصد اعلام شده كه بيش از 3.5 درصد پايين تر از ميانگين تورم كشور است.
وي با اشاره به بررسي كليات برنامه ششم توسعه كشور توسط دولت، بيان نمود: بهترين موقعيت است تا كاستي ها و اشكالات برنامه پنجم در حوزه استان را بررسي و براي اصلاح در برنامه ششم به دولت ارائه كنيم.
نماينده عالي دولت در استان هم چنين مشكل بيكاري را يكي از مهم ترين معضلات مازندران دانست و گفت: توسعه سرمايه گذاري و احياي واحدهاي صنعتي و توليدي از جمله مهم ترين راه هاي ايجاد اشتغال در مازندران است كه بايد دنبال شوند.


 استاندار مازندران: تورم ارديبهشت ماه استان كم تر از 25 درصد بود/انتخاب پيمانكاران پروژه ها با دقت انجام شود
کد مطلب : ۸۷۹  / گروه : ROOT /  / ۰۸ تیر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۳۰۳

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی