استاندار مازندران
در جلسه اي با حضور ربيع فلاح استاندار مازندران ، مهندس نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ، مهندس نائيج پور رييس سازمان نظام مهندسي استان و جمعي از كارشناسان در مورد نحوه جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز و ساماندهي ساخت و ساز در مازندران بحث و تبادل نظر شد

در اين نشست استاندار مازندران طي سخناني خواستار برخورد شديد با ساخت و ساز غير مجاز در استان شد و گفت : همه بايد تلاش كنند تا پرونده هاي ساخت و ساز غير مجاز در استان به صفر برسد و براي تحقق اين امر همگرايي همه نيروها و دستگاههاي مرتبط ضروري است
ربيع فلاح بهره گيري از سمن ها و مشاركت مردم را براي برخورد با اين پديده زشت مهم خواند و گفت : ميزان جريمه هاي ساخت و ساز غير مجاز با اصل تخلف همخواني ندارد و ماده 100 و 99 مشكل ساز شده است.
مقام عالي دولت در استان تاكيد كرد : مرجع صدور پروانه ساختمان بايد نظام مند شود و از ظرفيت نظام مهندسي و فارغ التحصيلان اين بخش بيشتر استفاده گردد .
وي تسريع نمود : نحوه برخورد با ماده 100 خود مشوق تخلف است و بايد به اين مسائل پايان داد .
استاندار مازندران افزود : ساخت و ساز در استان رها شده بود و بايد همه تلاش كنيم تا با طرح آمايش سرزمين و اجراي دقيق طرح هادي و مكانيزه كردن فرايند صدور پروانه به شدت با ساخت و ساز غير مجاز مقابله كنيم .
در اين نشست مهندس نبيان معاون هماهنگي امور عمراني و مهندس نائيج پور رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گزارشي در مورد روند فعاليتها و اقدامات صورت گرفته ارائه نمودند.
در اين جلسه اعلام شد 20 درصد دهياران مازندران براي سامان دهي ساخت و ساز آموزش هاي لازم را در 6 ماه گذشته ديده اند و برگزاري دوره هاي آموزشي و تخصصي در اين زمينه تداوم خواهد داشت .
مهندس نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مازندران در اين نشست از تخصصي شدن اعضاي كميسيون هاي ماده 100 و 99 با دستور استاندار مازندران خبر داد.
قابل ذكر است بر اساس تفاهم نامه ميان استانداري مازندران و سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور، كارگروه ساماندهي ساخت و ساز در استان تشكيل شد و مقرر گرديد  كه سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران طرحي را در زمينه مجوز صدور پروانه ساختمان و ساز وكارهاي ساخت و نظارت كه فعلاً توسط دهياري ها اقدام مي گردد، ارائه نمايد.
هم چنين به منظور ساماندهي ساخت و سازهاي مسكوني و جلوگيري از تغيير كاربري اراضي در استان ، سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور و استان با هماهنگي استانداري سازوكاري تدوين و ارائه خواهد نمود


ميزان جريمه هاي ساخت و ساز غير مجاز با اصل تخلف همخواني ندارد
کد مطلب : ۱۰۴۳  / گروه : ROOT /  / ۲۴ آذر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۵۹۸

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی