معاون استاندار تاکید کرد
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر لزوم توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه در استان تاکید کرد و گفت: شهرداران عملیاتی شدن طرح هر پارک یک کتابخانه عمومی را جدی گرفته و برای تحقق آن مشارکت کنند.

علیرضا یونسی در جلسه مجمع کتابخانه های عمومی مازندران از دفتر امور شهری استانداری خواست تا تخصیص نیم درصد درآمد شهرداری ها به انجمن کتابخانه ها را به صورت جدی پیگیری کند و تاکید کرد : شهرداری ها موظف به پرداخت این سهم به انجمن کتابخانه های عمومی هستند.

یونسی ایجاد کتابخانه شیعه شناسی در استان را از تعهدات انجمن کتابخانه ها دانست و اظهار کرد: مازندران نخستین حکومت شیعی را تشکیل داد و توجه به این کتابخانه تخصصی ضروری است.

وی با بیان اینکه مجتمع های مسکونی که در استان بنا می شود باید دارای نمازخانه و کتابخانه عمومی باشند ، گفت : شهرداری ها مجوز مجتمع های مسکونی را با شرط ساخت کتابخانه صادر کنند.

یونسی افزود: سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی که دارای کتابخانه تخصصی و غیر تخصصی هستند، لیست کتاب های موجود خود را به انجمن کتابخانه های عمومی استان اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه سرانه مطالعه در مازندران باید افزایش یابد، بیان داشت: علاوه بر توسعه کمی کتابخانه های مازندران گرایش به مطالعه در همه سنین باید افزایش یابد.

معاون استاندار مازندران یکی از نشانه های توسعه یافتگی جوامع را افزایش سرانه مطالعه دانست و گفت: جامعه ای ارتقا می یابد که دانایی محور باشد.

وی با بیان اینکه کمیته افزایش سطح مطالعه کودکان و نوجوانان با هماهنگی کانون پرورش فکری استان تشکیل شود ، افزود : ساختار ایجاد کتابخانه خاص ویژه معلولان و نابینایان استان با هماهنگی اداره کل امور اجتماعی استانداری مازندران انجام می شود.

یونسی بر لزوم توسعه کتابخانه دیجیتالی به عنوان یکی از ضروریات جامعه تاکید کرد و گفت : با توجه به پیشرفت تکنولوژی، انجمن کتابخانه های مازندران کتابخانه دیجیتالی راه اندازی کند.

وی طرح عضویت کارکنان دولت در کتابخانه ها عمومی استان را از مصوبات این جلسه اعلام کرد


سرانه مطالعه در مازندران افزایش یابد
کد مطلب : ۱۰۴۲  / گروه : ROOT /  / ۲۴ آذر ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۵۵۲

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی