استاندار مازندران گفت: هميشه به خوبي ها و خيرخواهي هاي موجود در مازندران اعتقاد و باور داشتم.
استاندار مازندران گفت: هميشه به خوبي ها و خيرخواهي هاي موجود در مازندران اعتقاد و باور داشتم.
به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در نشست راهبردي اعضاي انجمن خيريه كتابخانه ساز استان با اشاره به فرارسيدن ماه محرم، بيان داشت: فرهنگ غني عاشورا در اعصار مختلف ريشه دارد.
وي افزود: امام حسين (ع) منادي عدالت و آزادي خواهي در جهان است و ما به عنوان شيعه بايد از فيوضات مام محرم و نشستن بر سفره امام حسين بهره لازم ببريم.
فلاح در بخش ديگري از سخنانش امروز را يكي از روزهاي خوب كاري خود دانست و تصريح كرد: هميشه به خوبي ها و خيرخواهي هاي موجود در مازندران اعتقاد و باور داشتم و حضور در جمع شما خيران بريم افتخار بزرگي ست.
استاندار مازندران با بيان اينكه روحيه شما خيران مي تواند مازندران را بسازد و آباد كند، اذعان داشت:امسال سال اقتصاد و فرهنگ است و رهبر معظم انقلاب نيز همواره تاكيد دارند كه فرهنگ مهم تر و اولي تر از اقتصاد است.
وي توسعه فرهنگي را بهترين نوع توسعه دانست و ادامه داد: ما براي اقتصاد هزاران ساعت وقت مي گذاريم اما متاسفانه نسبت به مقوله فرهنگ كم توجه هستيم.
فلاح با بيان اينكه خيرين از كار خود لذت مي برند، اذعان داشت: خيلي از شماها ثروتمند تر در جامعه وجود دارند كه همنچون شما از كار خير لذت نمي برند و اين توفيق تنها نصيب شما شده است.
وي مازندران را استاني علم و عالم پرور دانست و گفت: شايسته مردم اين استان است كه در كتابخانه هاي باكيفيت مطالعه كنند.
فلاح توجه به كيفيت كتابخانه را مهم تر از كميت آنها اعلام كرد و افزود: شما بايد كمبودها و كاستي ها را بررسي و به ما منتقل كنيد.
نماينده عالي دولت در استان بر لزوم بهره گيري از ظرفيت تشكل هاي مردم نهاد در امر كتابخانه سازي تاكيد كرد و اظهار نمود: بايد از ظرفيت مازندراني هاي مقيم تهران و خارج از كشور و شاغل در وزارتخانه ها، استفاده بهينه بكنيد.
ربيع فلاح تاكيد كرد: اينگونه انجمن هاي خيريه بايد در شهرستان ها و حتي روستاها نيز فعال شوند چرا كه حدود نيمي از مردم استان در روستاها ساكن هستند.
وي در پايان از صدا و سيماي مركز مازندران و همه رسانه هاي استان خواست تا در گسترش فرهنگ كتابخانه سازي نقش آفريني نموده و فعاليت هاي اين انجمن خيريه را اطلاع رساني كنند.


 استاندار مازندران: ترويج كتابخواني يكي از محورهاي مهم توسعه فرهنگي است
کد مطلب : ۱۰۰۱  / گروه : ROOT /  / ۰۵ آبان ۱۳۹۳  /  بازدید : ۱۵۱۳

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی